KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15269137
nr 1526 9137
Lauri Tokkola
(1899-1975), Finland
Hamnmotiv. Signerad, daterad -50. Akvarell, 33x46 cm, yttermått inklusive ram: 50x63 cm
Lauri (Lassi) Tokkola, finländsk bildkonstnär född 1899, död 1975.
måndag 6 mars 2023
kl 20:45:23
Lauri Tokkola
Läs mer om Lauri Tokkola